Θέσεις εργασίας

Τετάρτη, 18 Απριλίου 2018 07:46

CREATIVE MARKET RESEARCH EXECUTIVES από την εταιρία GLOBAL LINK INTERNATIONAL MARKETING RESEARCH

CREATIVE MARKET RESEARCH EXECUTIVES GLOBAL LINK INTERNATIONAL MARKETING RESEARCH is a well established and lively full-service agency.
Proud of its blue-chip client list and association with leading international research institutes, the company is further developing its range of services and now wishes to appoint two confident, professional and hard working executives.

• The one position call for a quantitative researcher with strong statistical skills and two to three years experience in a research agency.
Ideally a graduate in Statistics with a MBA in Marketing from a British or American University, whose solid quantitative background is combined with an understanding of qualitative techniques.
The duties will include sample design and creative analysis of highly complex studies.

• The other position calls for a talented qualitative researcher with two to three years of experience in a research agency.
A degree in Psychology from a British or American University with a major in Applied or Experimental Psychology is required.

Other requirements include analytical skills, the ability to communicate effectively orally and in writing, computer literacy and a genuine interest in the process and practice of qualitative research.

IMMEDIATE APPOINTMENT
To succeed in either position you must have the commercial flair and organizational ability to manage your own business area.
The pace is fast and the standards exacting; a high level of commitment is required.
In return, there will be opportunities for personal and career development and for financial reward as your responsibilities grow.

The atmosphere in GLOBAL LINK is informal and friendly.
Our executives are imaginative and enthusiastic about research and are committed to producing problem solving, action - orientated reports.
They work closely with leading clients across a variety of interesting and diverse markets.

We offer a stimulating and supportive work environment where you will be able to see your efforts having real impact.
We work in very pleasant privately owned offices in Maroussi.

The salary and benefits will reflect the importance of these positions.

If you are ready to take the next step in your career, apply now to gΑυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. quoting reference: LHR1384.

All applications will be treated as STRICTLY CONFIDENTIAL.
A: 5 Konitsis street, 15125, Maroussi, Athens, Greece, T: T 2106128800,

E: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., www.globallink.gr

ARGENTINA AUSTRALIA BELGIUM BULGARIA CANADA FAR EAST FINLAND FRANCE GERMANY GREECE INDIA ISRAEL ITALY JAPAN KOREA NETHERLANDS ROMANIA RUSSIA SPAIN SWEDEN TURKEY UNITED KINGDOM UNITED STATES

Αγγελίες εργασίας από το προηγούμενο website μας